2017 gold coast

Under 19 Men – Championship Division

  1. South Australia
  2. Queensland
  3. New South Wales
  4. ACT
  5. Western Australia
  6. Victoria

All Star Seven

  • Passer Hitter – Hinkley Savea (QLD)
  • Passer Hitter – Jayden Fathers (SA)
  • Middle Blocker – Lewis Kehl (QLD)
  • Middle Blocker – Kyle Nicholls (SA)
  • Setter – Tyler Nix (QLD)
  • Opposite – Thomas Heptistall (WA)
  • Libero – Mark Nicolaides (QLD)

Under 19 Division 1 Men

  1. Queensland White
  2. Samoa
  3. South Australia Blue
  4. Victoria White
  5. New South Wales Navy

Under 19 Women – Championship Division

  1. Queensland Maroon
  2. Western Australia
  3. South Australia
  4. Samoa
  5. New South Wales
  6. New Zealand
  7. Victoria Blue
  8. Queensland White
  9. ACT
  10. Victoria White

All Star Seven

  • Passer Hitter – Anneliesse Schoof (SA)
  • Passer Hitter – Waverley Burling (WA)
  • Middle Blocker – Arden Isles (VIC)
  • Middle Blocker – Elysse Hislop (WA)
  • Setter – Julia Dunning (QLD)
  • Opposite – Isabelle Laird (QLD)
  • Libero – Brooke L’Estrange (SA)

Under 17 Men – Championship Division

  1. Queensland
  2. South Australia
  3. Victoria
  4. New South Wales
  5. Western Australia
  6. ACT

All Star Seven

  • Passer Hitter – Ky Landers (WA)
  • Passer Hitter – Connor O’Neill (QLD)
  • Middle Blocker – Seth Chen (NSW)
  • Middle Blocker – Michael Smith (QLD)
  • Setter – Elijah Tabuarua (QLD)
  • Opposite – Jake Greber (QLD)
  • Libero – Sean Welsford (VIC)

Under 17 Division 1 Men

  1. Queensland White
  2. Queensland Silver
  3. Victoria White
  4. South Australia Blue
  5. New South Wales Navy
  6. Victoria Gold

Under 17 Women

  1. Queensland
  2. Victoria
  3. South Australia
  4. Western Australia
  5. New South Wales
  6. ACT

All Star Seven

  • Passer Hitter – Hannah Karrasch (QLD)
  • Passer Hitter – Jana Milutinovic (SA)
  • Middle Blocker – Sophie Thornton (QLD)
  • Middle Blocker – Lauren Cox (VIC)
  • Setter – Elly McInerney (VIC)
  • Opposite – Charlotte White (SA)
  • Libero – Marija Lukic (VIC)

Under 17 Division 1 Women

  1. Queensland White
  2. Victoria White
  3. Victoria Gold
  4. South Australia Blue
  5. Western Australia Gold
  6. New South Wales Navy
  7. New South Wales White

Under 15 Men

  1. Queensland
  2. South Australia
  3. Victoria
  4. New South Wales
  5. Western Australia
  6. ACT

MVP Tournament – Billy Greber (QLD)
Player of the Final – Billy Greber (QLD)

Under 15 Division 1 Men

  1. Queensland White
  2. Victoria Gold
  3. New South Wales Navy
  4. South Australia Blue
  5. Victoria White

MVP Tournament – Vanna Vetemountu (NSW)
Player of the Final – Diarmid Chappell (QLD)

Under 15 Women

  1. Queensland
  2. Victoria
  3. Western Australia
  4. New South Wales
  5. South Australia
  6. ACT

MVP Tournament – Makaylah Uso (NSW) & Brianna Mears (QLD)
Player of the Final – Mariya Bykova (QLD)

Under 15 Division 1 Women

  1. Queensland White
  2. Victoria White
  3. South Australia Blue
  4. Victoria Gold
  5. New South Wales Navy
  6. ACT Blue

MVP Tournament – Georgia Marshall (QLD)
Player of the Final – Daniela Herrera (QLD)